środa, 30 listopada 2011

Marni dla H&M - nowa kolekcja już 8 marca !

Zgodnie z włoską tradycją domów mody, Marni to rodzinna marka, która mimo szybkiego rozwoju pozostała w rękach familii. Nadal jest dowodzone przez założycielkę marki Consuelo Castiglioni, dzięki której słynie z obfitości geometrycznych nadruków. Jednak, w przeciwieństwie do Versace, włoska marka ma skromny styl i nie ma nic wspólnego z agresywnym glamour lat 90. Marni często czerpie z dawniejszych epok - szczególnie z zakochanych w geometrii lat 60. Te motywy wykorzystała Castiglioni tworząc kolekcję dla szwedzkiego giganta. 8 marca 2012 w około 260 sklepach H&M oraz online pojawi się specjalna kolekcja Marni, składająca się z ubrań i dodatków, linii damskiej i męskiej.

Chciałam stworzyć typową garderobę Marni, zawierającą wszystkie nasze ulubione ubrania z typowymi nadrukami i materiałami w nowej interpretacji. Jak zawsze uwielbiam zestawienia nadruków i kolorów, mieszanki nowoczesnych grafik plemiennych i Bauhaus z dodatkiem sportowych elementów użytkowych - mówi Consuelo Castiglioni.

Kolekcja Marni dla H&M ma odzwierciedlać swobodny styl marki. Etniczne i geometryczne desenie będą miały intensywne kolory, ale nie będą krzykliwe. Można je nosić osobno, z ubraniami bazowymi albo razem, tworząc zaplanowane kontrasty. Fasony będą klasyczne i kobiece: plisowane spódnice, spodnie 7/8, sukienki o linii retro. Z dodatków możemy spodziewać się obuwia, biżuterii, torebek i apaszek. Projekty dla mężczyzn będą bardziej stonowane, a nadruki skupią się głównie na podszewkach marynarek.
Osobiście jestem ciekawej tej kolekcji choć powiem  szczerze nigdy jakoś tak nie wtajemniczałam się w filozofie tego domu mody , wiec nie wiem może ta kolekcji mnie zaskoczy .

1 komentarz: